" " " "

Кейси

Наші кейси

Судова справа про повернення депозиту

Суть справи: До нашої компанії звернувся довіритель, в якого зникли кошти з депозитного рахунку. Працівники банку повідомили, що не слід турбуватися, адже в фінансовій установі розпочата процедура ліквідації й тому всі власники депозитів отримають по 200 тис. грн. від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Позиція довірителя: Довіритель не міг погодитись з позицією банку, оскільки він мав на депозиті суму, що перевищує розмір виплати гарантований державою. До того ж строк дії банківського вкладу закінчився задовго до визнання банка неплатоспроможним, а представники фінустанови відмовлялися повертати депозит декілька місяців підряд. Тому найдієвішим механізмом захисту порушених прав залишався тільки судовий процес.

Перебіг справи: Після направлення запитів до банківської установи та постановки довірителя у чергу на повернення грошових коштів, юристи компанії «AVG» підготували та направили позов до суду. Правова позиція була аргументована практикою   Європейського суду з прав людини з розгляду подібних справ та вимогами статтю 41 Конституції України, яка чітко зазначає, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Слід зазначити, що суд першої інстанції частково погодився з позовом та визнав банківську установою, такою що не виконало зобов’язання по договору депозиту. Однак довіритель прагне більшої сатисфакції. Тому на дане судове рішення була подана апеляційна скарга. В подальшому планується подання до касаційної інстанції та Європейського суду з прав людини.

 

Повернення вкрадених благодійних внесків у бійців АТО

Суть справи: Денис Гойко та Сергій Бабський отримали серйозні пошкодження в зоні проведення АТО. Для лікування героїв потрібні були чималі суми коштів. Тому родичі бійців відкрили банківські рахунки в «Приватбанку» для збору благодійної допомоги. В певний момент родичі героїв помітили, що значна частина кошти були переведені на інші банківські рахунки. Звернувшись до представників «Приватбанку» родичі поранених отримали приголомшливу новину: вони стали жертвами шахраїв, а банк не планує повертати вкрадені кошти.

Позиція довірителя: Постраждалі не погодились з позицією фінансової установи, адже вони нікому не передавали (не втрачали) банківські картки та секретні коди до них. Тому були змушені звернутись за захистом своїх прав до суду.

Перебіг справи: Під час судових засідань нами було виявлено, що «Приватбанк» має слабкий рівень ідентифікації особи-власника рахунку, що дозволяє створювати велику кількість схем незаконного списання коштів. Відповідними недоліками системи захисту досить активно користуються шахраї.

Зокрема, в судових засіданнях нами був встановлений факт, що шахраї викрали гроші не за один раз. Після першої транзакції потерпілі зателефонували представникам банку, щоб заблокувати картку. Але працівники фінансової установи не відразу відреагували на вимогу, що дозволило шахраям здійснити ще декілька переводів.

Незважаючи на ці факти, представники банку повністю виключають факт своєї провини й вперто відмовлялися добровільно компенсувати вкрадені шахраями кошти. Більш того, «Приватбанк» постійно оскаржував рішення судів, які приймались на користь наших довірителів й намагався всіляко затягнути процес повернення коштів.

Для поновлення законних прав поранених бійців АТО та їх близьких ми витратили два роки та пройшли всі судові інстанції. Але результат втішає — поранені захисники Вітчизни отримали справедливі рішення судів, які зобов’язали фінансову установу повернути кошти, вкрадені шахраями.

Ми сподіваємося, що найближчим часом наші герої зможуть пройти лікування та реабілітацію після поранень, отриманих на Сході України.